Jak zrobić naleśniki z serem i wanilią?

Naleśniki z serem i wanilią

Naleśniki z serem są przepyszne, ale jak chcemy sobie naprawdę dogodzić robimy naleśniki z serem doprawionym naturalną wanilią. Naprawdę fantastyczny aromat prawdziwej wanilii w strąku nasz obiad lub kolację zamienia w cudownie długo trwającą rozkosz. I nie dodajemy bitej – to nie ma być deser.

Zwykła, dobrze ukwaszona śmietana 18% tłuszczu i cukier są idealnymi dodatkami do naleśników z serem i prawdziwą wanilią w strąku.

Jak zrobić naleśniki z serem i wanilią?
Zaczynamy od usmażenia idealnych naleśników.
Na 8 naleśników (po 2 na osobę) potrzebujemy:

 • 2 jajka
 • 2 szklanki mąki
 • 1 szklanka wody
 • 1 szklanka mleka
 • sól do smaku

Jak zrobić naturalnie waniliowy ser do naleśników?
Składniki na 8 naleśników:

 • 1/2 kg dobrego białego tłustego sera (np. twaróg babuni) – ser powinien być miękki i naturalnie grudkowaty
 • 1 strąk naturalnej wanilii
 • 400 g śmietany 18% tłuszczu (2 łyżki do sera, reszta do polania naleśników)
 • 8 czubatych łyżeczek cukru (4 do sera i 4 do posypania naleśników)
 • 50 ml mleka

Biały ser i waniliaDodatkowo do odsmażenia naleśników tak, żeby stały się cudownie chrupiące i pachnące masłem potrzebujemy:

 • 8 dkg masła – po 4 dkg na każdą patelnię z czterema naleśnikami

Zanim zaczniemy smażyć naleśniki namaczamy wanilię w gorącym mleku. Niech sobie tak poleży aż usmażymy naleśniki, czyli jakieś 10 -15 minut.

Ser z wanilią. Widać aromatyczne czarne ziarenka waniliiDo miski wkładamy ser. Rozkruszamy go widelcem. Dodajemy 2 łyżki śmietany i 4 łyżki cukru. Dolewamy mleko z moczenia wanilii. Strąk wanilii przekrawamy wzdłuż na pół i wszystkie czarne aromatyczne ziarenka dodajemy do sera. Najłatwiej jest je zeskrobać nożem. Sam strąk jest do wyrzucenia. Dokładnie mieszamy ser z wanilią, mlekiem śmietaną i cukrem. Możemy ewentualnie dodać jeszcze odrobinę śmietany, jeśli ser jest za gęsty.

Naleąnik z nałożonym serem na polowę powierzchni - oczywiście zostawiamy wolny brzeg.Nakładamy ser na naleśniki. Sera powinno nam wystarczyć na 8 naleśników – nie chodzi o to, żeby naleśniki były maksymalnie wypchane serem, ale o idealne proporcje. 😉

Ser nakładamy na połowę powierzchni naleśnika, oczywiście pozostawiając wolny brzeg. Składamy na pół i jeszcze raz na pół.

Jak naszykujemy wszystkie naleśniki zabieramy się za odsmażanie.

Naleśniki gotowe do odsmażenia.Absolutnie konieczne jest odsmażanie jednocześnie po 4 naleśniki. Masło nie będzie się przypalało w czasie smażenia, jeśli cała patelnia będzie wypełniona. Na 4 dkg rozgrzanego masła układamy 4 naleśniki. Odsmażamy aż naleśnik zrobi się rumiany i chrupiący. W międzyczasie przekręcamy naleśniki na drugą stronę. W czasie odsmażania naleśnika przewracam 2 razy. Najpierw podsmażam na obie strony, a potem dosmażam do końca.

Jak podać naleśniki z serem i wanilią?

Naleśniki podajemy polane śmietaną, a właściwie, to z nałożoną gęstą kwaśną śmietaną i posypane cukrem… Mniam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *