Jak zrobić sos chrzanowy na gorąco?

Jak zrobić sos chrzanowy na gorąco? Ocena artykułu: 3.00/5 (60.00%), 1 głos(-y/-ów)

Sos chrzanowy Sos chrzanowy to idealny dodatek do gotowanej wołowiny. Czy robimy gotowaną pręgę wołową, czy też ozory wołowe sos chrzanowy jest niezastąpiony. Sos chrzanowy idealnie komponuje się też z jajkami gotowanymi na twardo. Czy jeszcze ktoś pamięta taki obiad? Jaja gotowane na twardo z sosem chrzanowym? Przygotowanie sosu chrzanowego jest bardzo proste. Trzeba tylko mieć dobry chrzan. Używam chrzanu w occie ze słoiczka. Odrobina octu tylko podkreśla smak, a zdobycie korzenia chrzanu graniczy z cudem, nie mówiąc już o tarciu chrzanu bez łez ;-)

Jak zrobić sos chrzanowy składniki?

  • chrzan – słoiczek 180 g, ale bez śmietany, mleka, oleju, zagęszczaczy…
  • 400 ml rosołu (Może być rosół wołowy, mieszany, może być rosół z kury, rosół z kurczaka, a nawet z serduszek drobiowych. Jeśli jest potrzeba, żeby sos był jarski to używamy wywaru z warzyw. Z włoszczyzny zawsze możemy zrobić sałatkę jarzynową i nic nam się nie zmarnuje.)
  • 200 ml kwaśnej śmietany do zup i sosów 18% tłuszczu
  • 3 dkg mąki pszennej
  • 3 dkg masła

Zagotowujemy rosół. Gorącym rosołem zacieplamy śmietanę. Śmietanę z opakowania przekładamy do dużego kubeczka. Dodajemy trochę rosołu i dokładnie mieszamy. Potem jeszcze trochę i mieszamy i jak już wlejemy 200 ml, to śmietana na pewno będzie dobrze zagrzana.

Z mąki i masła przygotowujemy białą zasmażkę, czyli na gorące masło wsypujemy mąkę i mieszając smażymy aż zbieleje. Rozprowadzoną rosołem śmietanę jeszcze gorącą powoli wlewamy do zasmażki cały czas mieszając. Następnie wlewamy resztę rosołu i mieszamy do zagotowania. Dodajemy chrzan. Zagotowujemy i sos jest gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>